Alates 4. septembrist 2017 on Haldjapere tunniplaanis taas folgiringid Kreete Viira juhendamisel.

Tunniplaan:

Esmaspäev: kl 10:30 Beebifolk I ehk kuni aastased lapsed, kes veel oma jala peal ei liigu ja Beebifolk II ehk kuni 3-aastased iseliikurid
     
Registreerumine: loovustund@haldjapere.ee

Beebifolk I on laulu-mängutund kõige pisematele. Koos mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vana-vanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumänudega.

Beebifolk II on juba omal jalal liikuvatele mudilastele. Koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame seimesi tantsusamme seada, kuulame ja katsume pille.

Lastefolk – sellesse rühma ootme 3-... aastaseid lapsi. Koos mängime palju vanu mänge ja laulumänge, loeme vigursalme, mängime pilli, tantsime, tutvume tähtsamate rahvakalendri tähtpäevadega, vahel meisterdame natuke ja kohe kindlasti laulame. Tunnist on oodatud osa võtma ka lapsevanem(ad) - koos on vahvam! 

Juhendajast:
Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures, aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega, tänaseks on Tallinnas tegutsemas 2 beebifolgi ja 2 lastefolgi rühma.

Igal aastal juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi Pärimusmuusika Festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba.

Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

Loen folgiringi kohta ka meie BLOGIST.

Tunnitasu ja maksmise info:
Kuutasu 20 EUR. Korratasu 6 EUR.
Kretto Grupp OÜ
Swedbank a/a EE462200221056145442
Selgitusse lapse nimi, rühm ja kuu, mille eest tasutakse.