Tunniplaan:

Folgiringid alustavad hooaega 3. septembril 2018

Tunnid toimuvad ESMASPÄEVITI:

kell 10.00 mudilased vanuses 1-3.

kell 12 titad vanuses 0-1.

kell 17.30 pered lastega vanuses 3-7 (ja ka vanemad lapsed on oodatud!)

NB! titade grupp avatakse siis, kui registreerunud on vähemat 8 titat. Kui registreerunuid on vähem, on titad oodatud tundi koos mudilastega kell 10.

Kogupere folgiring 3-7-aastastele lastele alustab 3. septembril, kui registreerinud on vähemalt 8 last.

Täpsem info saadetakse meilile augusti viimasel nädalal.

Registreerida saab SIIN:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAagYad3g4bWS8yUPxthtQ2kko3zZaLqkVCDJmiKzgzbEljw/viewform?usp=sf_link

 

Folgiring titadele (kuni 1a) on koht kõige pisematele - neile, kes veel omal jalal ringi ei liigu.

Koos laste ja vanema(te)ga mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vana-vanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumänudega. Lisaks räägime ära kõik rääkimist vajavad titejutud.

Folgiring mudilastele (omal jalal liikuvad lapsed vanuses 1-3) on juba omal jalal liikuvatele kuni 3-aastastele mudilastele. Laste ja vanema(te)ga koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame esimesi tantsusamme seada, tutvume rahvakalendri tähtpäevadga ning kuulame ja katsume pille. Nii laps kui saatja on mõlemad tegevustesse kaasatud, et hiljem oleks kodus lihtsam salme-laule-mänge meelde tuletada.

Kogupere folgiringis mängime koos palju vanu mänge ja laulumänge, loeme vigursalme, mängime pilli, tantsime, tutvume tähtsamate rahvakalendri tähtpäevadega ja kohe kindlasti laulame. Mängima on oodatud eelkõige 3-7 aastased lapsed koos vanema(te)ga, kuid loomulikult võib kaasa võtta ka nooremad ja vanemad õed-vennad või vanavanemad või... Ja igal juhul tasub kaasa võtta sõbrad – koos on vahvam mängida nii kohapeal kui ka hiljem kodus.

 

Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures; aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega, tänaseks on Tallinnas tegutsemas 2 beebifolgi ja 2 lastefolgi rühma, Viljandis 3 rühma (vanustele 0-7) ja Tartus 3 rühma. Iga aastal juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi Pärimusmuusika Festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba.

Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

 Tunnitasu ja maksmise info:

Kuutasu 20 EUR. Korratasu 6 EUR.
Kretto Grupp OÜ
Swedbank a/a EE462200221056145442
Selgitusse lapse nimi, rühm ja kuu, mille eest tasutakse.

Kreete Viira

+372 516 7302